Legenda Yuri Boyka: Skutočná pravda o brutálnom zápasníkovi!

Séria filmov Neporaziteľný priniesla do povedomia divákov šport zmiešaných bojových umení, MMA. Hlavnou postavou je od druhého filmu brutálny zápasník Yuri Boyka, ktorý zaujal hlavne svojim brutálnym bojovým štýlom.

Vo filme vyzerá jeho technika naozaj presvedčivo a tak si ľudia prirodzene kládli otázku, či je herec naozajstným zápasníkom, alebo je to všetko len dokonale predpripravená choreografia. Postavu Yuriho Boyku, ktorý sa opisuje ako najlepší zápasník na svete, stvárnil Scott Adkins.

Adkins sa už od mala zaujímal o bojové filmy, kde hrali jeho hviezdy – Jackie Chan a Jean-Claude Van Damme. Keď mal desať rokov, rodičia ho prihlásili na Judo a od trinástich rokov sa zapísal aj na Taekwondo.

O ďalšie tri roky si do zoznamu pridal aj Kickboxing, no to nie sú jediné bojové športy, s ktorými má skúsenosti. Herec ovláda čo-to aj z Ninjutsu, Krav Magy, Karate, Wushu, Jiujitsu, Muay Thai a Capoeiry.

Yuri Boyka – Best of

Herecká kariéra

Bojové športy boli Adkinsovou vášňou, no popritom sníval aj o účinkovaní v akčných filmoch. Zapísal sa aj na dramatickú školu, ktorú kvôli financiám nemohol dokončiť.

V roku 2001 ale dostal úlohu v akčnom filme Extrémna výzva, ktorý pochádza z Hong Kongu. Po tomto filme sa začali objavovať ponuky pre účinkovanie vo veľkých filmoch.

Jeho najznámejšou postavou je práve väzenský zápasník Yuri Boyka, ktorý zaujal obecenstvo dokonalou technikou. Kombinuje viaceré údery z Muay Thai, Aikida a Kickboxu.

Z Muay Thai si postava požičiava kopy do spodného pásma a aktívnu obranu. Yuri je však špecifický svojim ofenzívnym štýlom, v ktorom kombinuje sériu knockoutových úderov.

Scott Adkins sa objavuje v rôznych filmoch, za ktoré berie pomerne malé honoráre. Vo väčšine prípadov ide o nízkorozpočtové filmy. Aj napriek sláve sa drží v rodnom meste, v blízkosti rodiny.

Aj napriek drsným postavám, ktoré Scott stvárňuje, nemá rád ruch veľkého mesta a radšej žije na pokojnejších miestach. Zároveň ide o človeka, ktorý má rodinu na prvom mieste a chce s ňou stráviť čo najviac času.

Zdroj: YouTube | Foto/Video: Youtube

%d blogerom sa páči toto: