Má 400 miliónov, ale svojim deťom nedá ani cent: Má na to však skvelý dôvod!

216 centimetrov, 116 kilogramov, 4 prstene pre víťaza NBA, titul majstra sveta a olympijského šampióna. To sú v krátkosti najväčšie tímové úspechy, pod ktoré sa podpísal Shaquill O´Neal, jeden z najlegendárnejších basketbalistov histórie. V sezóne 1999/00 získal aj ocenenie pre najužitočnejšieho hráča celej súťaže. K dnešnému dňu jeho majetok činí cez 400 miliónov dolárov, no jeho vlastné deti z toho údajne neuvidia nič!

Shaq O´Neal je dodnes na 5. mieste v historickom bodovaní NBA. V LA Lakers vytvoril medzi rokmi 1996-2004 jednu z najobávanejších dvojíc spoločne s Kobem Bryantom. Táto dvojka priviedla hviezdny klub k trom titulom šampiónov NBA za sebou (2000-2002). O´Neal sa stal hviezdou svetového formátu a zo svojej povesti ťaží aj 10 rokov po skončení kariéry.

Dnes je z neho úspešný podnikateľ a v podcaste s názvom Earn Your Leisure priznal, že svojim deťom odmieta len tak odovzdať majetok. Údajne mu nerozumejú, keď im hovorí, že nie oni sú bohatí, ale on je bohatý.

Shaquille O´Neal.

„Musíš mať bakalársky alebo magisterský titul a potom, ak chceš, aby som investoval do tvojej firmy, budeš mi ju musieť odprezentovať. Len tak ti nedám nič,“ vyjadril sa O´Neal. Legendárny basketbalista má 6 detí a z každého jedného by chcel vzdelaného človeka. Hovorí, že vzdelanie je jediné pravidlo, ktoré uznáva.

Verí, že z jeho ratolestí vyrastú lekári, právnici, investori, no aj niekto, kto jedného dňa prevezme jeho bohaté podnikanie. Nie však bez tvrdej driny. Shaquille O´Neal totiž žiadnych „povolanie synov“ ani „povolanie dcéry“ neuznáva. Správny prístup? Ako by ste sa na jeho mieste zachovali vy?

Zdroj: Ladbible.com | Foto: YouTube