Severná Kórea: 5 šialených zákonov, ktoré nemajú obdobu

Severná Kórea je krajinou, ktorá dobrodruhov láka, no väčšinu ľudí odpudzuje. Diktátorský režim nastavený po celé generácie prežíva aj dnes v podobe vodcu Kim Čong-una. Porušovanie bežných ľudských práv, ako ich poznáme my, Európania, je tam na dennom poriadku. V istej veci sú však Severokórejci ďaleko pred Slovenskom!

Severná Kórea – 5 šialených zákonov

  1. Za neutretie prachu z obrazu môžeš skončiť v koncentráku s celou rodinou. Áno, čítaš dobre. Stačí, ak niekto príde na to, že na obraze súčasného vodcu, ale aj bývalých diktátorov u teba doma sa nachádza vrstva prachu, čaká ťa s celou rodinou nedobrovoľný pobyt v koncentračnom tábore. Každá rodina totiž dostáva od vlády špeciálnu prachovku na to, aby odstraňovala špinu z podobizní svojich vodcov. Predstavte si, že by ste doma museli mať súčasných alebo bývalých slovenských politikov a ešte sa o tie obrázky aj starať. Fúha…

2. Ak ti horí dom, musíš zachrániť portréty vodcov. „Pomóc! Pomóc! Horííí! Rýchlo poďme! Ja beriem Kim Čong-Una, ty zlatko, zober strýčka Kim Il Sunga a vypadnime odtiaľto!“ Áno, asi takto nejako to vyzerá, keď sa v nejakom dome v Severnej Kórei objaví požiar. V prvom rade musia ľudia zachrániť portréty svojich milovaných a nezaprášených vodcov. Až potom sa môžu starať o osobné veci, či nebodaj vlastné životy.

3. Keď spáchaš zločin, trpí celá rodina aj ďalšie generácie. Ak by si sa rozhodol, že ťa takýto nádherný život, aký Severná Kórea prezentuje v štátom kontrolovaných médiách už nebaví a chcel by si ujsť, odniesla by si to celá tvoja rodina vrátane bratranca zo šiesteho kolena. Všetci do jedného by skončili v tábore a to aj vrátane ďalších dvoch generácii, ktoré by prišli po vás.

Ak by sa niekto v tábore narodil, tak by si ho akýmkoľvek svojim dnešným zločinom odsúdil na život za múrmi väzenia. Takto si diktátorský režim vynucuje absolútnu poslušnosť.

Severná Kórea

4. Na elektrinu u teba doma potrebuješ povolenie. Nielenže ti vodca za pomoci ďalších posluhovačov a armády prikazuje, ako sa máš obliekať, aký máš mať účes či čo máš pozerať a počúvať, ale štát musíš žiadať aj o zavedenie elektriny. Elektrická energia sa v Severnej Kórei považuje za nadštandard a luxus.

Ak aj máš šťastie a dovolia ti elektrinu, tak je nelegálne používať mikrovlnku alebo varič, pretože spotrebujú priveľa energie. Televíziu ti však nezakážu, lebo inak by si možno zabudol na to, čo si máš myslieť.

5. Keď zaspíš počas verejnej udalosti, si takmer mŕtvy. Pokiaľ niekto zaspí počas oficiálnej slávnosti alebo dokonca pri stretnutí so samotným vodcom, ktorý je tu považovaný za najvyššieho Boha, skončil si. Naozaj. To sa stalo pred pár rokmi Severokórejskému ministrovi obrany. Ten asi nezvládol počúvať hlúposti, ktoré Kim Čong-Un táral a jednoducho na stretnutí s ním zaspal. Krátko na to bol nemilosrdne popravený.

Zaujímavý fakt na záver: Na rozdiel od mnohých iných štátov v Európe či USA môžete v Severnej Kórei beztrestne fajčiť marihuanu a predávať ju. Nestane sa vám tam teda to, čo na Slovensku, že za jedného jointa skončíte v base na dlhé roky. Možno by sme si aspoň z tohto mohli zobrať príklad a vymeniť to za plánovaný nápad s vládnymi novinami.

Zdroj: Timesnowsnews.com | Foto: YouTube