Tom Hardy si zahral oboch: Aký bol skutočný príbeh bratov Krayovcov?

Legendy zločinu je film, ktorý vyšiel v roku 2015 a hlavné úlohy si v ňom zahral fenomenálny herec, Tom Hardy. Ten dokázal bravúrne stvárniť najznámejšiu kriminálnu dvojicu Londýna. Aký bol príbeh bratov Krayovcov?

Film je inšpirovaným skutočnými gangstrami, dvojičkami Reggie a Ronnie Kray. Tom Hardy vo filme stvárnil oboch bratov naraz. Táto kriminálna dvojica sa radí k niekoľkým párom, ktoré sa dokázali zapísať do kriminálnej siete slávy.

Tak ako milenci Bonnie a Clyde alebo nerozluční kamaráti, Butch Cassidy a Sundance Kid, aj Reggie a Ronnie boli spojení silným putom – v tomto prípade pokrvným. Pochádzali z Veľkej Británie, kde rozbehli svoju zločineckú kariéru, dostali sa až na úplný vrchol a následne z neho spadli.

Reggie a Ronnie boli gangstrami, ako sa patrí. V dobe svojej najväčšej slávy nežili na úteku, ako napríklad Bonnie a Clyde, ale objavovali sa pred kamerami a v spoločnosti rôznych celebrít. Okrem toho sa stretávali aj s vplyvnými poslancami.

Legendy zločinu trailer

Príbeh bratov Krayovcov

Nebolo to tak ale vždy. Príbeh bratov Krayovcov začal v East Ende, „odvrátenej“ strane Londýna. Žili v chudobe a ľudia, s ktorými si na vrchole slávy podávali ruku by sa na nich v mladosti ani len nepozreli. Bratom sa však podarilo dostať sa z chudobnej štvrti dostať – pomocou zastrašovania, vydierania a násilia.

Ako násťroční sa prihlásili do boxerského klubu, kde žali jeden úspech za druhým. Povráva sa, že do prestupu medzi profesionálov v 19 rokoch neprehrali jediný zápas. Mimo ringu sa však bili aj na uliciach svojej štvrte, kde viedli gang.

Po konci 2. sv. vojny si požičali peniaze od tretieho staršieho brata Charlesa. Vďaka tomu si kúpili biliardovú herňu a práve z nej začali riadiť svoj kriminálny biznis. Úspech na seba nenechal dlho čakať. Bratia Krayovci mali už čoskoro dosť peňazí na to, aby si kúpili nočný klub. K nemu neskôr pribudlo niekoľko ďalších, ktoré boli navštevované rôznymi celebritami, či politikmi.

príbeh bratov krayovcov

Nič však netrvá večne a hoci sa bratom darilo utekať pred zákonom dlhú dobu, nakoniec ich dobehol. Dvojica bola podozrivá z vraždy konkurenčných gangstrov, ktorých zabili priamo na verejnosti. Nikto sa však proti bratom neodvážil vypovedať.

Ich kriminálna činnosť ale zaujala inšpektora Scoland Yardu, ktorý ich nakoniec odsúdil a poslal do väzenia. Ronnie Kray bol z väzenia presunutý do nemocnice kvôli jeho zlému duševnému stavu a v roku 1995 zomrel.

Reggie Kray napísal niekoľko kníh a v base dokonca našiel aj Boha. V roku 2000 ho prepustili na slobodu. Zistili mu rakovinu močového mechúra a posledné týždne svojho života strávil na slobode, po boku svojej druhej ženy, Roberty Jones. Zomrel v roku 2000 vo veku 66 rokov. Príbeh bratov Krayovcov sa aj dnes považuje za jeden z najfascinujúcejších kriminálnych príbehov.

Zdroj: Brisolpost | Foto|Video: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: