Vstup prísne zakázaný: Legendami opradený Hadí ostrov a jeho príbeh

Na svete existujú miesta, kde majú ľudia vstup zakázaný, no ani to neodradí niektorých odvážlivcov od toho, aby skúsili svoje šťastie. Jedným takýmto miestom je aj takzvaný Hadí ostrov, ktorý sa ukázal byť osudným pre mnohých ľudí, čo naň zavítali. Čo sa tam deje?

Ostrov neďaleko Brazílie

Približne 150 km od pobrežia Brazílie sa nachádza husto zalesnený ostrov. Táto lokalita vyzerá na prvý pohľad nádherne, no napriek tomu sa nenájde človek, ktorý by tam išiel. Ide o nebezpečné miesto, na ktoré dokonca zakázalo vstup brazílske námorníctvo.

Tento ostrov je opradený legendami, ktoré sa začali šíriť už od začiatku 20. storočia. Jeden rybár raz prechádzal okolo ostrova, keď uvidel nádherné banánovníky so zrelými plodmi. Povedal si, že dopláva ku brehu a natrhá si banány. Rybár sa vyšplhal na strom, keď ucítil ostrú bolesť v boku. Nevedel, čo sa stalo, no v panike nasadol späť do lode a vracal sa k pevnine. Rybára našla iná loď mŕtveho.

O dvadsať rokov neskôr sa na ostrov dostala rodina, ktorá mala spravovať tamojší maják. O niekoľko týždňov si prichádzajúce lode všimli, že maják nefunguje, tak informovali príslušné úrady. Na ostrov sa dostala posádka, ktorá mala za úlohu skontrolovať, či je rodina žijúca v majáku v poriadku.

Keď vošli dovnútra zistili, že je celá rodina mŕtva. Jediná stopa, ktorá mohla vysvetliť, čo sa v majáku stalo, bolo otvorené okno a stopy po vpichu. Neskôr sa ukázalo, že ostrov je plný extrémne jedovatých zmijí, ktoré nežijú nikde inde na svete.

Hadí ostrov

Práve kvôli tomu dostal ostrov prezývku Hadí ostrov. Vláda ho uzavrela a pretože tam nikto nechodí, zmije sa na ostrove premnožili. Vedci tvrdia, že hada nájdete na každom štvorcovom metri ostrova.

Dnes chodia na ostrov jedine vedci. Študujú hadov a námorníctvo, ktoré raz za rok vymieňa batérie v majáku, dnes už plne automatizovanom.

Na ostrov sa však pokúšajú dostať aj pytliaci. Tí dúfajú, že sa im podarí vzácneho hada chytiť, aby ho mohli predať na čiernom trhu za veľké peniaze. Väčšina pytliakov ale skončí s uštipnutím a na ostrove umrie.

Zdroj: YouTube | Foto: YouTube

%d blogerom sa páči toto: