Z košického gymnázia vyhodili učiteľku: Na videách vraj odhaľovala príliš veľa

Doslova kuriózny prípad sa prednedávnom odohral na jednom z košických gymnázií. Mladú učiteľku ruského jazyka Pavlínu tam totiž vyhodili kvôli videám, ktoré pridávala na internet. Údajne zo svojho súkromia odhaľovala priveľa!

Aj napriek tomu, že sa slovenské školy neustále sťažujú na nedostatok učiteľov, a že za také platy to nechce nikto robiť, nájdu sa aj mladí pedagógovia. Medzi takých patrila 30-ročná sympatická blondína Pavlína, ktorá učila ruský jazyk na Gymnáziu na Šrobárovej ulici 1 v Košiciach.

Známou však bola aj svojou aktivitou na sociálnej sieti TikTok, kde má už vyše 150-tisíc sledovateľov. A práve to sa stalo tŕňom v oku vedenia tejto školy.

Pavlína viackrát vyhlásila, že o týchto svojich aktivitách informovala školu už na pohovore. Viaceré učiteľky dokonca jej TikTokový účet sledovali a fandili jej.

Riaditeľka si ju však po čase predvolala a chcela vidieť videá, ktoré mladá ruštinárka uverejňuje. A hneď bol oheň na streche.

Prečo ju vyhodili?

Riadteľka sa údajne vyjadrila, že ju to šokovalo a pýtala sa, či je TikTok pre Pavlínu dôležitejší ako povolanie učiteľky. Ona odpovedala, že sú pre ňu obe činnosti rovnako dôležité, bavia ju a z oboch má príjem. To sa však u vedenia nestretlo s pochopením, pretože ruštinárka vraj pridávala príliš osobné veci zo svojho súkromia.

Kompromis sa nájsť nepodarilo a Pavlína sa vyjadrila, že jej bolo už tak nejako jasné, že o prácu príde. Tak sa po pár dňoch aj stalo.

Momentálne sa učiteľskému povolaniu po tejto skúsenosti neplánuje venovať. Bodaj by aj, keď ju na TikToku sleduje 157-tisíc ľudí a na Instagrame ďalších vyše 14-tisíc.

Aktualizácia článku | Trošku sme zisťovali situáciu na sociálnych sieťach a niekdajšia pani učiteľka sa má dobre. A ako sama uviedla, stačí sledovať jej Insta. Odkaz naň nájdeš na konci článku.

Špeciálne poďakovanie patrí adminom košickej FB skupiny, kde nám dovolili získať info 😊

Mnohí jej navyše pravidelne vyjadrujú podporu a myslia si, že konanie riaditeľky bolo poriadne prehnané.

Pavlínu vyhodili zo školy pre videá na TikToku.

Text: Magazín Pre Teba | Zdroj: Refresher.sk, Cas.sk | Foto|Video: TikTok/pavlinatkach, Instagram/tkachixa_p