Zabudnite na Vykúpenie z väznice Shawshank: 3 TOP filmy o reálnych útekoch z basy!

Vykúpenie z väznice Shawshank sa aj dnes radí medzi najlepšie filmy, aké boli kedy natočené, no dnes vám predstavíme niečo trochu iné. Nebojte, zlé tipy to rozhodne nebudú, pretože dnes vám predstavíme 3 filmy, ktoré pojednávajú o reálnych útekoch z basy.

Veľký útek (1963)

Príbeh z prostredia druhej svetovej vojny. Do zvláštneho nemeckého tábora sa dostávajú väzni spojeneckej armády. Tamojší veliteľ von Luger je presvedčený, že z tohto tábora nikto neunikne. Veliteľ zajatcov Bartlett však plánuje ten najväčší útek druhej svetovej vojny. Chce sa dostať von až s 250 zajatcami.

Temný úsvit (2006)

Ďalší film z prostredia zajateckého tábora. Tentokrát zachytáva príbeh Dietera Denglera. Američana, ktorý dokázal uniknúť z tábora hlboko v džungli Laosu. Dengler bol vojnový pilot, ktorého počas tajnej misie zostrelili a on sa ocitol v zajateckom tábore. Stretáva tam ďalších dvoch amerických vojakov, s ktorými plánuje útek.

Útek z Alcatrazu (1979)

Bankový lupič Frank Morris sa dostáva do toho najstráženejšieho väzenia na svete. Alcatraz sa nachádza na ostrove a je takmer nemožné, aby odtiaľ niekto ušiel. Po potýčke s ďalším väzňom sa Frank dostáva do zložitej situácie a postupne plánuje útek, na ktorý sa nezabudlo dodnes. Film je totiž inšpirovaný skutočným príbehom z roku 1962, kedy sa trom trestancom podarilo ujsť z tejto krutej pevnosti.

Text: Magazín Pre Teba | Foto|Video: YouTube

34 thoughts on “Zabudnite na Vykúpenie z väznice Shawshank: 3 TOP filmy o reálnych útekoch z basy!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.