5 hercov z Dva a pol chlapa, ktorí už viac nie sú medzi nami

Seriál Dva a pol chlapa sa stále teší obrovskej obľube, aj keď sa už niekoľko rokov nenatáča. Má 12 sérií, ktoré vznikli v rokoch 2003-2015 a za ten čas sa v ňom okrem notoricky známych hlavných postáv vystriedalo aj množstvo hercov a herečiek vo vedľajších úlohách.

Toto je 5 hercov a herečiek, ktoré si mohol v obľúbenom sitkome vidieť, ale už, žiaľ, nie sú medzi nami.

5 – Chloris Leachman

Americká herečka sa na filmové plátna dostala už ako 16-ročná a svojej profesii zostala verná už do konca života. V sitkome Dva a pol chlapa stvárnila postavu staršej zazobanej Charlieho susedky Normy, vďaka ktorej si Charlie zadovážil svoj legendárny klavír.

Zahrala si v 9. epizóde tretej série s názvom Madam a jej špeciálny priateľ, kde sa „zaplietla“ s Alanom.

Chloris zomrela 27. januára 2021 v úctyhodnom veku 94 rokov.

4 – Georgia Engel

Georgina Engel bola americká herečka, ktorá sa do povedomia tamojšej verejnosti dostala v 70-tych rokoch minulého storočia. V Dva a pol chlapa stvárnila postavu Jean McElroy, matku Alanovej priateľky Lindsey.

Konkrétne to bolo v dvoch epizódach poslednej dvanástej série, kedy mala dokonca románik s Alanovou matkou Evelyn.

Georgina Engel zomrela 12. apríla 2019 vo veku 70 rokov.

3 – Micheal Clarke Duncan

Veľmi obľubený americký herec, ktorého najslávnejšou úlohou bola jednoznačne postava Johna Coffeyho vo väzenskej dráme Zelená Míľa, čo je často označovaný za jeden z najlepších filmov všetkých čias.

V Dva a pol chlapa stvárnil Duncan rolu Charlieho suseda a otca Jakeovej priateľky Celeste. Jeho postava sa volala Jerome Burnett a v sitkome sa objavil v šiestej sérii v dvoch epizódach.

Micheal Clarke Duncan zomrel 3. septembra 2012 vo veku 54 rokov.

2 – Carl Reiner

Carl bol veľmi známy americký herec, komik, scenárista, producent a režisér. Patril medzi najväčšie filmové osobnosti svojej doby a preto sa mu tvorcovia sitkomu rozhodli vzdať poctu jeho obsadením.

V Dva a pol chlapa stvárnil starnúceho producenta Martyho Peppera a išlo o jedno z jeho posledných natáčaní v živote. V seriáli o rodine Harperovcov sa objavil v siedmej, ôsmej a jedenástej sérii.

Carl Reiner zomrel 29. júna 2020 vo veku 98 rokov.

1 – Conchata Galen Ferrell

Hoci mala byť pôvodne len vedľajšou postavou Charlieho gazdinej, Bertu si diváci tak obľúbili, že ju môžme smelo označiť za jednu z hlavných postáv seriálu. Sitkom Dva a pol chlapa má na svojom konte dovedna 261 epizód a ona sa objavila v 211 z nich.

Seriálová Berta, vlastným menom Conchata Galen Ferrell, zomrela 12. októbra 2020 vo veku 77 rokov.

Foto: YouTube

%d