Št. máj 23rd, 2024

7 hráčov, kvôli ktorým fandím tímu Real Madrid: Čo meno, to legenda!

Real Madrid

Vo svete futbalu asi niet väčšej rivality, než je medzi mužstvami Real Madrid a FC Barcelona. Ja osobne som fanúšik „Bieleho baletu“. Rozhodlo o tom týchto 7 hráčov!

Roberto Carlos

Ešte predtým, než sa po ľavej strane obrany Realu Madrid dlhé roky preháňal obranca Marcelo, bol jeho predchodcom krajan Roberto Carlos. Ikonický obranca s fantastickými priamymi kopmi bol prvá hviezda Realu, ku ktorej som ako dieťa vzhliadal.

Real Madrid

Raúl

Raúl Gonzáles Blanco je ikona nielen pre Real Madrid. Odchovanec kráľovského veľkoklubu bol na prelome milénia kapitán a najlepší kanonier tohto mančaftu. Pamätníci si budú práve jeho pamätať v legendárnom drese s číslom 7.

Brazílsky Ronaldo

Brazílsky Ronaldo bol hviezda 90-tych rokov, ale po zraneniach s kolenom sa mu podarilo uchvátiť športový svet opäť v roku 2002. Vtedy ako najlepší strelec MS doviedol Brazíliu k titulu majstrov sveta a v lete prestúpil do Realu Madrid.

Real Madrid

David Beckham

Legendárny anglický kapitán a ikona Červených diablov z Manchestru. David do Realu Madrid prestúpil v roku 2003 po tom, čo s United vyhral všetko, čo sa dalo. Navyše, je známe, že mal vtedy aj spor s trénerom United Sirom Alexom Fergusonom.

Cristiano Ronaldo

Ďalšia hviezda Manchestru United, ktorá vymenila anglickú Premier League za španielsku La Ligu. Ronaldo prestúpil do Madridu v roku 2009 ako vtedy najdrahší hráč sveta. Dosiahol tu obrovské množstvo úspechov a je historicky najlepší strelec tohto slávneho klubu.

Toni Kroos

Môžete so mnou nesúhlasiť, ale nemecký záložník podľa mňa patrí medzi najpodceňovanejších hráčov svojej generácie. Nie je mediálne nápadný, ani sa príliš často neprezentuje na sociálnych sieťach, ale jeho prínos pre tím je obrovský. Nielen na ihrisku, ale aj mimo neho.

Luka Modrič

Príbeh Luku Modriča je hodný sfilmovania. Do Madridu prišiel z Tottenhamu a po prvej sezóne bol označovaný za najhorší nákup klubu. Modrič sa vypracoval medzi legendy Realu a je tiež ikona chorvátskej reprezentácie. Vyhral tiež Zlatú loptu pre najlepšieho futbalistu sveta.

Foto: Instagram

Related Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *