Dnes máme jeden z najkrajších dní v roku. 8. august je totiž medzinárodný deň ženského orga*mu.
Tento relatívne nový sviatok vznikol v Brazílii a to na počesť žien zažívajúcich vrchol. Štúdie totiž uvádzajú, že až 80% žien orga*mus predstiera. Dôvody sú na to rôzne, no najrozšírenejšie a najpravdepodobnejšie sú iba dva. A to, buď aby neublížili egu svojho partnera a presvedčili ho o jeho šikovnosti alebo, aby čím skôr mali pohlavný styk za sebou. V tomto článku vám prinášame niekoľko zaujímavosti o ženskom vrchole. Stavíme sa s vami, že o väčšine z nich ste ani len netušili
Význam slova
Samotné slovo orga*mus pochádza z gréckeho slova ὀργασμός (orgasmós) a znamená „vzrušenie“ alebo „opuch“.
Historický všeliek
Už v dávnej minulosti bolo vyvrcholenie považované za všeliek. V 8. storočí pred Kristom spomenul Homér v gréckej mytológii istého liečiteľa Melampusa, ktorý liečil ženy z hystérie. Ako dôvod ich problémov uvádzal nedostatok orga*mov a nabádal ich k styku s mladými a silnými mužmi.
Odvoláva sa na to aj istý medicínsky text z roku 1653, ktorý nariaďuje pôrodným babám „hysterické“ pacientky liečiť olejom a ich genitálie masírovať prstom z vnútornej strany. Týmto spôsobom môže byť pacientka vzrušená až do paroxyzmu.
Vo vytržení
Úplne prvý písomný záznam o ženskom vyvrcholení pochádza z 12.storočia a to od nemeckej mníšky a liečiteľky, Hildegardy z Bingenu. Tá ho ako úplne prvá osoba v histórii ľudstva aj opísala a to nasledovne:
„Keď sa žena miluje s mužom, pocit tepla v jej mozgu, ktoré jej prináša zmyselné potešenie a chuť z potešenia počas tohto aktu, vyprovokuje ejakuláciu mužského semena. A keď semeno dopadne na svoje miesto, prudké teplo vychádzajúce z jej mozgu pritiahne semeno k sebe a pevne ho zadrží a hneď na to sa ženské pohlavné orgány stiahnu a všetky pripravené časti, ktoré sú počas menštruácie otvorené, sa uzavrú rovnako, ako keď silný muž niečo stisne vo svojej pästi.“
La petite mort
Francúzska fráza „la petite mort“ (malá smrť) je výraz opisujúci „slabosť“ (krátka strata alebo oslabenie vedomia), ktorá nastupuje bezprostredne po vyvrcholení. V roku 1882 bola táto fráza prvýkrát použitá ako výraz pre orga*mus. V inom zmysle poukazuje na určité duševné uvoľnenie, ktoré so sebou ženský vrchol prináša.
Prvý „kamarát“
V snahe dopomôcť ženám k vrcholu vynašiel v roku 1869 americký lekár George Taylor nástroj – parou poháňaný mechanický vibrátor, ktorý bohužiaľ zabral celú miestnosť. Dosť nepraktické. Odhaduje sa, že prvý ručný „robertko“ bol predaný v Spojených štátoch v roku 1900. Ten sa musel zrejme ručne poháňať kľukou.
Gräfenbergov bod
Takzvaný bod G, o ktorom sa prvýkrát písalo v 50. rokoch minulého storočia, bol pomenovaný po jeho objaviteľovi, vedcovi Ernestovi Gräfenbergovi. V roku 1950 International Journal of Sexology zverejnil Gräfenbergovú štúdiu tohto erotogénneho bodu: „Predná stena vagíny pozdĺž močovej trubice je sídlom výraznej erotickej zóny a vyžaduje si väčšiu pozornosť pri liečbe ženskej se*uálnej nedostatočnosti.“
Prvý ženský vrchol na plátne
Hedy Lamarr. V časoch jej najväčšej slávy v 40. a 50. rokoch 20. storočia bola táto hollywoodska hviezda považovaná za jednu z najkrajších žien na svete. Okrem toho sa venovala výskumu a vynašla technológiu frekvenčného skoku, čo viedlo k vynájdeniu GPS, Bluetooth a bezpečného Wifi.
Stala sa aj predlohou pre Disneyho postavičku Snehulienky, inšpirovala ku comicsovej Catwoman a postarala sa o poriadny rozruch, keď ako prvá v dejinách ľudstva predviedla na obrazovkách ženské vyvrcholenie. Keď mala 19 rokov, zahrala si hlavnú rolu v romantickej dráme Ecstasy (1933). Bol to prvý neerotický film v ktorom predviedla orga*mus, čo vzbudilo obrovskú pozornosť a to natoľko, že jej manžel sa snažil zničiť všetky dostupné kópie tohto filmu tak, že ich skupoval.
Nuž, hlavne dámy, keďže máte svoj sviatok, nezabudnite si dnešný deň poriadne užiť. Páni, vy sa pre zmenu postarajte, aby vaša partnerka prežila dnešný deň medzinárodného ženského vyvrcholenia tak, ako sa patrí.
Zdroj: Euronews.com