Hrozivé tajomstvo: Keanu Reeves – muž, ktorého obklopuje smrť a nešťastie

Keanu Reeves patrí medzi najznámejších hollywoodskych hercov. Poznáme ho ako akčného hrdinu Nea zo série Matrix, ako zabijaka Johna Wicka, ktorý túži po pomste za smrť svojho psa, či z ďalších napínavých filmov typu Nebezpečná rýchlosť, Králi ulice, Constantine alebo Bod zlomu.

Nehral však len v akčných rolách. Zahviezdil aj ako uhladený právnik z legendárneho filmu Diablov advokát alebo v dráme My own Idaho.

Málokto však tuší o pozadí tragického života tohto rodáka z Libanonu. A pre mňa osobne, no určite aj pre ďalších ľudí, je jeho príbeh veľkou životnou inšpiráciou.

Keanu Reeves

Keanu Reeves – muž, ktorého obklopuje smrť a nešťastie

Možno to znie kruto, ale je to, žiaľ, tak. Život tohto herca už od mladosti sprevádza nešťastie a smrť. Už ako malého chlapca ho opustil otec a od jeho trinástich sa o neho definitívne prestal zaujímať.

Jeho matka sa vydala celkovo štyrikrát, kvôli čomu sa mladý Keanu musel pravidelne sťahovať. Menil miesto svojho bydliska aj školy, ktoré navštevoval.

Tam sa pravidelne, ako nový žiak, stával obeťou šikany. Navyše trpel dyslexiou, preto ho považovali za hlúpeho. Nikdy nebol dobrým študentom, ale našiel sa ako hokejový brankár.

A keď už sa zdalo, že môže započať úspešnú športovú kariéru, tak ho zastavilo zranenie, ktoré mu znemožnilo pokračovať ďalej.

Radosť malo priniesť herectvo

Po zmarenej hokejovej kariére to Keanu skúsil ako herec a ihneď sa mu podarilo uchytiť. Kľúčovým bol pre neho rok 1991, kedy sa presadil v dvoch úspešných filmoch. Bod zlomu a My private Idaho.

V tom druhom si zahral po boku Rivera Phoenixa, mladej hviezdy Hollywoodu, ktorému bola predpovedaná úžasná budúcnosť. Reeves, ktorý bol v mladosti obeťou šikany a nemal takmer žiadnych kamarátov, sa na natáčaní zblížil práve s Phoenixom.

Boli najlepší priatelia, no v roku 1993 sa River Phoenix predávkoval heroínom, na následky čoho zomrel. Mal len 23 rokov. Pre Keanu Reevesa to bol obrovský šok a dlho sa nedokázal zo smrti kamaráta spamätať.

Pre zaujímavosť, mladším bratom Rivera Phoenixa je známy herec Joaquin Phoenix, ktorého poznáme ako krutého cisára z filmu Gladiátor, no najmä ako šialeného Jokera z rovnomenného filmu.

River Phoenix a Keanu Reeves

Najprv krásny, potom strašný rok 1999

V roku 1998 sa zdalo, že našiel veľké šťastie v podobe svojej lásky Jennifer Syme. A hneď ďalší rok – 1999 dvojica oznámila, že čakajú potomka.

Do kín sa navyše dostal komerčne megaúspešný film Matrix, v ktorom hral Keanu hlavnú úlohu ako hacker Neo. Všetko sa to však začalo rúcať ako domček z karát.

Jeho priateľka totiž v ôsmom mesiaci potratila a párik túto tragédiu nezvládol. Po pár týždňoch prišiel zdrvujúci rozchod. Reevesova bývalá priateľka Jennifer sa s touto situáciou nikdy nevyrovnala a po dlhých depresiách v roku 2001 zomrela pri autonehode.

V 130-kilometrovej rýchlosti to napálila do troch zaparkovaných aut. Od tejto hrôzostrašnej udalosti Reeves nikdy nepriznal vzťah so žiadnou ženou.

Keanu Reeves

Pokračovanie Matrixu bolo nočnou morou

Aj napriek týmto tragickým udalostiam sa Keanu nezložil a v roku 2002 začal celý štáb s ním na čele natáčať pokračovanie Matrixu. Ale osud mu bol pripravený dať ďalšie rany.

Najprv pri leteckom nešťastí zomrela speváčka Aaliyah (†22), ktorá si mala v ďalšej časti zahrať vedľajšiu rolu. A po nej na cukrovku skonala aj známa predstaviteľka veštice z Matrixu – Gloria Fosterová (†67), ktorá mala na dej zásadný vplyv. V treťom dieli – Matrix Revolutions, musela byť nahradená inou herečkou.

Počas natáčania ho však zasiahla aj otrasná správa priamo súvisiaca s jeho rodinou. Sestre Kim, s ktorou mal Keanu nádherný vzťah, a ktorá mu pomáhala, keď mu bolo najťažšie, bola diagnostikovaná rakovina.

Natáčať sa muselo niekoľko týždňov bez neho, no keďže bol hlavným hrdinom, tak bolo neskôr celé natáčanie prerušené. Našťastie, Kim sa z tejto choroby dokázala dostať a život nezobral Reevesovi jeho ďalšiu blízku osobu.

Keanu Reeves pomáha tým, čo to najviac potrebujú

Nevedno, či ho ovplyvnili v jeho aktívnom charitatívnom živote tragédie, ktoré zažil, alebo to robí prirodzene. Keanu však takmer všetky svoje zarobené peniaze posiela rôznym charitatívnym organizáciám.

Takisto dotuje mnohé nemocnice v USA a dokonca založil vlastnú nadáciu pre onkologicky chorých pacientov. Veľa peňazí investuje taktiež do výskumu a liečby leukémie.

Známe sú aj jeho fotky, na ktorých debatuje s bezdomovcami priamo medzi nimi, alebo aj také, kde cestuje metrom ako obyčajný človek. Keanu Reeves totiž vie, čo je v živote najviac dôležité.

Zdravie, šťastie a pomoc tým, ktorí to potrebujú. Aj napriek tomu, že by si mohol užívať nablýskaný život hollywoodskej hviezdy. A práve preto je jeho príbeh pre mňa obrovskou inšpiráciou.

Foto: YouTube, Twitter

3 thoughts on “Hrozivé tajomstvo: Keanu Reeves – muž, ktorého obklopuje smrť a nešťastie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: