Najchladnejšie miesto sveta: Pozri, ako tam ľudia žijú

V posledných týždňoch obleteli slovenské médiá správy o tom, že tento rok nás čaká skutočne krutá zima. Údajne bude na dlhé obdobie poslednou poriadne mrazivou. Dnes sa teda trochu na zimné mrazy pripravíme video článkom o tom, ako žijú ľudia na najchladnejšom mieste na svete.

Oymyakon, Rusko. Toto miesto ľudia poznajú ako najchladnejšie trvalo obývané na Zemi. V roku 1924 tu bolo nameraných 71 stupňov pod nulou. Zamŕza tú úplne všetko. Ľudia tu preto nemajú ani záchody alebo akékoľvek potrubia či odtoky. Nemá to pre nich žiaden zmysel.

Samozrejme, v takýchto podmienkach ľuďom zamŕzajú aj mihalnice či sliny priamo na tvári. Obyvatelia sa živia mäsom divých zvierat, rybami či dokonca konskou pečeňou.

Sadiť sa tu nedá absolútne nič, keďže pôda zamŕza extrémne rýchlo znova a znova. Aj napriek tomu, že zimy sú tu dlhé a extrémne kruté, tak v letných mesiacoch tu priemerná teplota dosahuje príjemných 18,7°C.

To neznie až tak zle, či? V nasledujúcom videu sa o Oymyakone, ako najchladnejšom mieste na svete, dozviete omnoho viac.

Foto: YouTube |Video: YouTube/PandoraTV