Nie som nadšený: Černák exkluzívne prehovoril o filme o ňom!

Mikuláš Černák je jednou z najznámejších osobností Slovenska, preslávil sa ako podnikateľ a tiež ako niekdajší boss mafiánskeho podsvetia. Teraz exkluzívne prehovoril o filme, ktorý sa pripravuje o jeho živote.

Mikuláš Černák sa narodil v Brezne a v začiatkoch svojho dospelého života pracoval ako vodič autobusu. Neskôr ale presedlal na inú kariéru a časom sa stal šéfom banskobystrického podsvetia, podľa mnohých bol istý čas bossom dokonca celoslovenského podsvetia.

Dnes už 56-ročný Černák je vo väzbe od konca 90-tych rokov, bol odsúdený za vraždy a násilné trestné činy. Táto osobnosť ale stále priťahuje pozornosť divákov a aj preto o jeho živote vzniká film Miki, ktorý režíruje Jakub Kroner.

Pre Plus Jeden Deň sa o tejto životopisnej snímke exkluzívne vyjadril aj samotný Mikuláš Černák. „Nie som z toho nadšený, nakoľko ide o časť môjho životného príbehu, ktorý by som najradšej zo svojej minulosti vymazal a tiež mi dnes takáto prezentácia viac škodí ako pomáha,” vyhlásil.

Niekdajší „boss bossov“, ako ho prezývali, dodal: „Napokon po porade s mojimi právnikmi sme sa zhodli, že keď to bude podľa skutočných udalostí a budú vychádzať zo súdnych spisov, bude to lepšie, ako keď to urobia aj tak a „o mne bezo mňa”.”

Film Miki sa natáča v Česku a na Slovensku, do kín by mal doraziť v roku 2024. V hlavných rolách učinkujú napríklad slovenskí herci Milan Ondrík alebo Dušan Cinkota.

Promo k filmu uvádza, že ide o príbeh muža, ktorý sa vráti zo zahraničia naspäť do svojej rodnej dediny. Do krajiny, ktorá sa rýchlo mení a v ktorej sa otvárajú nové veľké možnosti aj v oblasti organizovaného zločinu. 

Černák

Zdroj: Plus Jeden Deň, CSFD | Foto: Facebook