Prečo mal Messi plášť pri odovzdávaní titulu? Je to silná arabská tradícia!

Všimli ste si ten „detail“ aj vy? Na niektorých zahraničných weboch sa kvôli tomu strhla zaujímavá debata. Prečo mal Lionel Messi plášť počas odovzdávacieho ceremoniálu na MS 2022 v Katare?

Ostrosledovaný detail: Messi plášť a jeho význam

Lionel Messi sa dočkal svojho veľkého sna a doviedol Argentínu k titulu majstrov sveta, ktorý je pre krajinu historicky tretím. Legendárny hráč katalánskej Barcelony, ktorý momentálne oblieka dres parížskeho PSG, tak doplnil do svojej zbierky jedinú a azda najcennejšiu trofej, aká mu v nej chýbala.

Pri odovzdávaní slávnej trofeje však vzbudilo pozornosť, že argentínsky kapitán mal na sebe zvláštny odev. Prečo si obliekol Messi plášť? Na internete sa objavilo množstvo špekulácií o tom, čo Messiho plášť znamenal, či nemal skrytý význam atď.

Chlapík menom Omar Al Raisi, ktorý je zakladateľom spoločností Dantani Sports, Sponsorlytix a Arcosoft Gaming, však všetko objasnil.

Messi plášť

„V arabčine sa mu hovorí Beshth (البيشت). Nosia ho členovia kráľovských rodín, arabskí bojovníci ho v minulosti nosili po víťazstve. Vo všeobecnosti to ľudia nenosia, pokiaľ to nie je špeciálna príležitosť ako napríklad svadba,“ uviedol Al Raisi na sociálnej sieti Twitter.

„(Messi) Je bojovníkom, ktorý dosiahol toto víťazstvo pre Argentínu,“ dodal.

Al Raisi pochválil Lionela Messiho tiež za jeho gesto s plášťom a za to, že takýmto spôsobom zviditeľnil arabskú kultúru. „Je to veľký znak rešpektu a dokonale začlenil arabskú kultúru,“ vysvetlil Al Raisi.

Zdroj: Twitter | Foto: YouTube

%d blogerom sa páči toto: