Prvá trans Barbie od Mattela: Takto vyzerá v plnej paráde

Pochválen, dobrý človek. Natrafili sme na zaujímavú tému, ktorá sa v zahraničí stala veľkým virálom a rieši rodovú problematiku v oblasti Barbie bábik. Chleba kvôli tomuto článku lacnejší nebude, ale možno sa aspoň na chvíľu pobavíte. Barbie od Mattela bude prvýkrát vo svojej histórii transgender a bude niesť podobizeň Laverne Cox!

Barbie od Mattela, po prvýkrát v podobnosti trans osoby

Slávnu bábiku vyrába spoločnosť Mattel a prvýkrát v histórii bude „barbina“ transgender. Podľa vyjadrenia spoločnosti ukáže deťom, že „existuje nádej a možnosť byť samy sebou“. Firma sa pre známy časopis People tiež vyjadrila, že to môže pomôcť vo vývoji mladých-trans ľudí.

Ak by niekoho zaujímalo, ako to tvorcovia vymysleli „tam dole“, tak nám je ľúto, ale zatiaľ sa nám nepodarilo „nazrieť Barbie pod sukňu“. Bohuvďaka alebo bohužiaľ, haha.

Prvá trans Barbie

Podobizeň Laverne Cox

Zaujímavosťou je, že spomínaná bábika bude niesť podobizeň Laverne Cox. Ona je prvou americkou trans herečkou, ktorá bola nominovaná na prestížnu filmovú cenu Emmy. Stala sa tiež prvou trans ženou na obálke slávneho časopisu Cosmopolitan. Je známa nielen ako herečka, ale aj ako veľká zástupkyňa a dokonca advokátka LGBT komunity.

Pre samotnú Cox je veľkou poctou, že prvá Barbie s podobizňou trans osoby bude niesť jej podobu. Herečka tiež prezradila, že je to trošku symbolické – ako dieťaťu jej totiž matka zakázala hrať sa s bábikami Barbie, pretože jej „pri narodení pridelili muža“.

Laverne Cox.
Laverne Cox.

Text: MagazinPreTeba | Zdroj|Foto: Mattel, Wikipedia, Unilad.co.uk