Št. máj 23rd, 2024

9 dní 19. majstrovstiev sveta v atletike sa uskutoční v Budapešti od 19. do 27. augusta

v atletike

Pripravte sa na v poradí 19. majstrovstvá sveta v atletike. Tie sa tento rok konajú v neďalekej Budapešti a okrem samotného športového zážitku si môžete vychutnať aj niekoľko skvelých atrakcií, ktoré hlavné mesto Maďarska ponúka.

Deväť dní 19. majstrovstiev sveta v atletike sa uskutoční v Budapešti od 19. do 27. augusta. Prvým podujatím šampionátu je 20-kilometrová pretekárska chôdza, ostatné súťaže budú prebiehať počas celého dňa. Otvárací ceremoniál sa začne o 18:00. Podujatie ukončí štafeta na 4 x 400 m.

Cestovanie do Maďarska

Ak cestujete na majstrovstvá alebo plánujete niekoľko dní navyše, aby ste si Maďarsko užili ako turisti, nezabudnite, že na maďarských diaľniciach a rýchlostných cestách sa platí mýto. Návštevníci prichádzajúci autom by si nemali zabudnúť kúpiť platný vodičský preukaz. Diaľničné známky a elektronické diaľničné známky si môžete zakúpiť online, napríklad na stránke Hu-mobility.com/sk/.

Budapešť má dobrú sieť verejnej dopravy s prímestskými železničnými linkami, električkami, trolejbusovými linkami a autobusmi.

Turistické atrakcie v Budapešti

Budapešť má bohatú históriu a kultúru. Obľúbenou atrakciou je Dunaj. Prečo si po sledovaní športových podujatí neužiť večernú plavbu po Dunaji?

Medzi ďalšie turistické atrakcie v Budapešti patria napr.

Budínsky hrad
Dunajská promenáda
Reťazový most
Bazilika svätého Štefana

Námestie svätého Štefana
Ústredná tržnica

Hotely v blízkosti Budapeštianskej športovej arény

Budapešť ponúka širokú škálu ubytovacích zariadení, ktoré vyhovujú všetkým rozpočtom, a vďaka dobrej sieti verejnej dopravy nemusíte nevyhnutne bývať v blízkosti športovej arény. Luxusné 5-hviezdičkové hotely sa zvyčajne nachádzajú v centre Budapešti. Ostatné možnosti siahajú od hostelov až po apartmány. Vzhľadom na veľký počet ľudí cestujúcich na toto významné podujatie sa odporúča rezervovať si ubytovanie čo najskôr.

Návšteva Budapešti počas augustových majstrovstiev sveta v atletike je ideálnou príležitosťou na prehliadku mesta a zistenie, prečo je známe ako Paríž Orientu.

Televízne prenosy

Pokiaľ si aj napriek návšteve Budapešti nestihnete všetky závody vychutnať naživo, televízne priame prenosy ponúkajú stanice Eurosport, RTVS Šport, prípadne česká stanica ČT Sport.

Related Post