Št. máj 23rd, 2024

Nový znalecký posudok Mikuláša Černáka: Pustia ho na slobodu?

posudok

Niekdajší boss banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák je vo väzbe už dlhých 25 rokov. Nedávno mu bol urobený nový znalecký posudok ohľadom správania, duševného zdravia a možného návratu na slobodu.

Po 25 rokoch vo väzení má totiž Mikuláš Černák právo na to, aby kedykoľvek požiadal o podmienečné prepustenie. Už sa tak stalo a jeho prípad rieši súd.

Prvý znalecký posudok mu bol robený už pred pár rokmi, ale napríklad vtedy samotnému „Mikimu“ vadilo, že znalci sa s ním poriadne ani nerozprávali.

Tentokrát ho traja odborníci rok sledovali, zhovárali sa s ním, dávali mu vypracovať rôzne testy a podobne.

Podľa najnovšieho znaleckého posudku nemá Mikuláš Černák žiadnu motiváciu pomstiť sa osobám, ktoré zostali na slobode. Podľa posudku je jeho snahou odstránenie nevyjasnených okolností.

Znalci sa zhodli, že jeho opätovné zaradenie do normálneho života je možné. „Má všetky osobnostné a pravdepodobne i sociálne predpoklady, aby tento proces po odpykaní trestu bol úspešný,” tvrdia lekári, ktorý ho skúmali.

Situácia sa nedávno zmenila. Okresný súd v Trnave mal už naplánované dva termíny, na ktorých sa prejednáva práve to, či pustia Mikuláša Černáka na slobodu.

Prvý súdny termín bol v apríli 2024, druhý v máji.  Čo si myslíte vy? Mal by dostať Mikuláš Černák šancu na nový začiatok na slobode?

posudok

Zdroj: Pluska.sk | Foto: YouTube

Related Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *