So. jún 15th, 2024

Podľa neho vznikol film Kult hákového kríža: Teraz zistil, že je Žid!

film Kult hákového kríža

Určite viacerí z vás poznajú film Kult hákového kríža. Chlapík, ktorý bol inšpiráciou pre tento počin, nedávno zistil, že má židovských predkov.

Kult hákového kríža, v originále  American History X, je americká krimi-dráma z roku 1998. Napríklad na československej filmovej databáze CSFD má doteraz hodnotenie 88%, na zahraničnej IMDb 85%.

V hlavných úlohách sa predstavili herci Edward Norton a Edward Furlong. Hlavnou inšpiráciou pre vznik tohto filmu bol životný príbeh chlapíka menom Frank Meeink. Hral ho Edward Norton, vo filme Derek.

Meeink má dnes už 48 rokov. Práve podľa jeho príbehu vznikli vo filme scény, ako sa zanietený neonacista vo väzení spriatelil s černošským spoluväzňom. Prípadne, ako sa po pár rokoch úplne odklonil od ideológie neonacizmu.

film Kult hákového kríža

Pred pár dňami Frank prekvapil ešte viac, keď pre známy americký časopis a web New York Post vyhlásil, že má židovských predkov.

Dal si spraviť DNA test, podľa ktorého vyšlo najavo, že z 2,4% má židovský pôvod.

Čo je ešte zaujímavejšie, tento chlapílk prijal judaizmus, teda židovské vierovyznanie. Dnes je už oficiálne Žid.

film Kult hákového kríža

Bude mať film Kult hákového kríža aj pokračovanie?

Svojho času mal Frank na tele viacero nacistických tetovaní, napríklad hákový kríž na krku. Postupom rokov si dal niektoré tetovania odstrániť alebo pretetovať.

Momentálne Frank dokonca rokuje o ďalšom filme, ktorý by bol inšpirovaný jeho životom. Má to byť akési nepriame druhé pokračovanie, ktoré bude nadväzovať na film Kult hákového kríža.

Pre už spomenutý NY Post Frank uviedol, že hlavné posolstvo tohto filmu bude jednoduché a síce, že „láska je mocnejšia ako nenávisť.“

film Kult hákového kríža

Zdroj: NY Post | Foto: Facebook, Frank Meeink

Related Post