Št. máj 23rd, 2024

Lobotka do FC Barcelona? Prehovoril jeho agent!

Lobotka

Slovenský futbalový stredopoliar Stanislav Lobotka je na lane španielskeho veľkoklubu. Tvrdí to jeho agent!

Stanko Lobotka aktuálne hráva v talianskom SSC Neapol, kde pôsobí od januára 2020. Predtým hrával v španielskom klube Celta Vigo. A práve španielska La Liga by mohla byť jedna z alternatív ako ďalšia destinácia 29-ročného slovenského reprezentanta.

Jeho agent Branislav Jašurek v podcaste Futbalový VAR vyhlásil, že cieľom Lobotku je hrať v tíme, ktorý má šancu na výhru v Ligu majstrov. Zároveň dodal, že so športovým riaditeľom Barcelony Decom už prebehli aj prvé rozhovory.

Len dodajme, že keby sa tento transfer stal realitou, Lobotka by bol prvý Slovák v tíme FC Barcelona. V konkurenčnom Reale Madrid v 90-tych rokoch pôsobil zosnulý Peter Dubovský.

Lobotka

Stano bude mať tento rok 30 rokov a koľko bude hrať ešte profesionálny futbal? Treba však povedať, že našim a aj jeho cieľom je, aby hral v klube, ktorý má šancu vyhrať Ligu Majstrov. Teraz v takom nie je.

Stana by to v tej Barcelone podľa mňa bavilo. Bolo by to super, no žiadalo by si to veľa súhlasov. S Decom (športový riaditeľ Barcelony) sme sa rozprávali. Vieme, že by Barcelona zobrala Lobotku. Tam je však toľko veľa keby, ktoré sa musia stať.

Lobotka bol s prestupom do najpoprednejších klubov Španielska spájaný už počas svojho pôsobenia v spomínanej Celte Vigo. Do Neapola napokon odišiel za cca 23 miliónov eur. Jeho súčasná trhová hodnota je podľa renomovaného webu Transfermarkt okolo 30 miliónov eur.

P.S. Prečítajte si aj náš nedávny článok. Prečo Real Madrid oslavuje veľké víťazstvá s bielou stoličkou?

Zdroj: Hetrik.sk, Transfermarkt.com | Foto: Instagram

Related Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *