So. jún 15th, 2024

Prečo Real Madrid oslavuje veľké víťazstvá s bielou stoličkou?

s bielou stoličkou

Tento týždeň Real Madrid za dramatických okolností postúpil do finále Ligy majstrov. Hráči Bieleho baletu následne oslavovali výhru s bielou stoličkou. Viete, prečo?

Real Madrid 8. mája 2024 zdolal na domácej pôde bavorského giganta Bayern Mníchov pomerom 2:1. Španielsky veľkoklub tak postúpil do finále Champions League.

To je na programe 1. 6. 2024 na štadióne Wembley v Londýne. Súperom Bieleho baletu bude opäť nemecký tím, tentokrát Borussia Dortmund.

Po spomínanom dramatickom víťazstve nad Bayernom niektorí hráči Realu Madrid oslavovali s bielou stoličkou. Fanúšikovia a médiá pri týchto oslavách zachytili najmä duo Antonio Rudiger a David Alaba.

Práve Rudiger doniesol Alabovi počas osláv na konci zápasu bielu stoličku a ten ju následne dvíhal nad hlavu v návale radosti. Nebola to prvá takáto oslava. Alaba s bielou stoličkou oslavoval napríklad už počas sezóny 2021/22, kedy Real Madrid vyradil francúzsky tím PSG.

Keď sa Alabu, mimochodom niekdajšieho hráča Bayernu Mníchov, spýtali na túto oslavu, nehľadal žiadne veľké dôvody. „Nebola to vopred naplánovaná akcia. V tom momente tam bola biela stolička. Nerozmýšľal som nad tým, bolo to v návale emócií,“ povedal Alaba.

Rakúšan ale zároveň dodal, že je podľa neho dobré neustále skúšať nové a nové oslavy, či už po góloch alebo po víťazstvách. Od roku 2022 sa Alabova oslava s bielou stoličkou stala pravidelným pohľadom priaznivcov Realu Madrid. Vtedy totiž tím vyhral rekordnú 35. trofej La Ligy.

s bielou stoličkou

Zdroj: Goal.com | Foto|Video: X

Related Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *