Pi. jún 14th, 2024

Pospíšil a jeho úžasný príbeh: Koniec kariéry vymenil za NHL a MS!

Pospíšil

Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil, ktorý aktuálne reprezentuje našu krajinu na prebiehajúcich MS, má za sebou obdivuhodný príbeh. Pred rokom mu hrozil koniec kariéry, teraz má za sebou úspešnú sezónu v NHL a debut na Majstrovstvách sveta.

Martin Pospíšil je 24-ročný slovenský útočník, ktorý hráva na pozícii centra. Rodáka zo Zvolena draftovalo do NHL Calgary Flames v roku 2018. Plamene si ho vybrali v 4. kole z celkového 105. miesta.

Pospíšilova zámorská kariéra však bola v prvých rokoch výrazne poznamenaná zraneniami. V rokoch 2019 – 2023 odohral na farme Flames štyri sezóny, ale v každej chýbal vo väčšine zápasov. Jeho maximum z tohto obdobia je 47 duelov v jednom ročníku.

„Vlani som o takomto čase myslel na koniec kariéry. Za ten rok sa toho udialo veľmi veľa. Až sa tomu nechce veriť. Bol môj sen obliecť si reprezentačný dres a hrať v NHL. Tie emócie sú teraz veľmi veľké. Bol som naozaj blízko k tomu, aby som zavesil korčule na klinec,“ vyjadril sa Pospíšil po prvom zápase Slovenska na MS.

V aktuálnom ročníku sa Martinovi, naštastie, zdravotné problémy vyhýbali a navyše dostal pozvánku z farmárskeho celku do prvého tímu Flames. Za Calgary odohral v aktuálnej sezóne 63 stretnutí so ziskom 24 bodov (8+16).

Mladý forvard je známy svojim tvrdým štýlom hokeja, ktorý ukázal už v prvom zápase Slovenska na MS 2024 proti Nemecku. Bol to pre neho zároveň oficiálny debutový duel za našu seniorskú reprezentáciu.

Slovensko predtým reprezentoval naposledy v roku 2019 na MS do 20 rokov. Vtedy odohral 5 duelov so ziskom dvoch asistencií.

Pospíšil

Zdroj: EliteProspects.com, Rtvs.sk | Foto: Instagram

Related Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *