TOP 5 najväčších slovenských a českých mafiánov: Číslo 1 má „Kmotr“!

Poďme sa pozrieť trošku do temných zákutí histórie Slovenska a Česka. Toto je päť najväčších a najznámejších mafiánov v týchto dvoch krajinách.

5 – Radovan Krejčíř, odpykáva si trest v JAR

Radovan Krejčíř je niekdajší český podnikateľ, ktorý zbohatol najmä v 90-tych rokoch minulého storočia. Preslávil sa najmä svojim legendárnym útekom pred políciou. Momentálne si odpykáva trest vo výške odňatia slobody 35 rokov v JAR v meste Johannesburg.

4 – Róbert Holub, jeden z prvých slávnych slovenských mafiánov

Rodák z obce Spišské Podhradie sa preslávil ako podnikateľ a tiež ako jedna z hlavných postáv organizovanej skupiny Holubovci. Prezývali ho aj boss kočického podsvetia. Zomrel po streľbe v nemocnici v roku 1997 ako 28-ročný.

mafiánov

3 – Ivan Jonák, majiteľ slávneho Discolandu

Začínal ako vekslák, či taxikár. Neskôr kúpil slávny klub Discoland Sylvie a stal sa jedným z najznámejších, ale aj najkontroverznejších podnikateľov v ČR. V roku 2002 ho odsúdili na 12 rokov za mrežami za objednanie vraždy svojej manželky, s ktorou spomínaný klub vlastnil. Zomrel v roku 2016 ako 59-ročný.

2 – Mikuláš Černák, volajú ho boss bossov slovenských mafiánov

Mikuáš Černák začínal ako vodič autobusu, v 90-tych rokoch sa ale stal ústrednou postavou banskobystrického podsvetia. Momentálne si odpykáva doživotný trest. Za mrežami je už bezmála 25 rokov, takže má právo podať žiadosť aj na podmienečné prepustenie.

posudok

1 – František Mrázek, prezývali ho Kmotr

František Mrázek je niekdajší český podnikateľ, ktorý si dokonca vyslúžil prezývku Kmotr, po slovensky Krstný otec. Bol známy pre svoje kontakty vo vyšších kruhoch, nielen spoločenských, ale aj politických. V roku 1993 pomáhal napríklad založiť Nadáciu Karla Gotta. V roku 2006 zomrel vo veku 47 rokov, keď ho zastrelil nájomný vrah. On sám bol počas života podozrivý z objednania hneď niekoľkých takýchto vrážd.

mafiánov

Foto: YouTube

%d